سوالی دارید؟ پشتیبانی سایت در تلگرام

خانه / خبر بدنسازی / شوک دوپینگ؛ قهرمانی ۲۰۱۶ جهان از ایران گرفته شد

شوک دوپینگ؛ قهرمانی ۲۰۱۶ جهان از ایران گرفته شد

بازدیدها: 22

هفته گذشته سایت فدراسیون بین‌المللی پرورش‌اندام در خبری کوتاه و به ظاهر بی‌اهمیت اعلام کرد، نتایج مسابقات جهانی رشته‌های پرورش‌اندام، بادی کلاسیک و فیزیک در رده‌های سنی بزرگسالان، پیشکسوتان و جوانان، بعد از اعلام نتایج آزمایش دوپینگ تغییراتی کرده است.
به گزارش هابنا (پایگاه خبری بدنسازی و سلامت ایران) اما وقتی تغییرات نتایج را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که قهرمانی تیمی ایران در رشته بادی کلاسیک پس گرفته شده و سه بدنساز ایرانی با محرومیت مواجه خواهند شد! البته یک مدال نقره و یک عنوان چهارمی نیز به طلا و مدال برنز تبدیل شده اند. این گزارش را دنبال کنید:

* دو طلا و قهرمانی تیمی پرید!

در رشته بادی‌کلاسیک و در دسته قدی ۱۶۸ سانتی متر، روح‌اله میرنورالهی که به مقام قهرمانی رسیده بود، به علت آزمایش مثبت دوپینگ از عنوان خود خلع شده و مدال طلا به کیک وان سئول از کره جنوبی رسیده است. در همین دسته، استانیسلاو ویزنر اوکراینی که به مدال برنز رسیده بود، با محرومیت مواجه شده و بدین ترتیب دانیل کوبدو از فرانسه و ژو دمین از چین که به ترتیب چهارم و پنجم شده بودند، به مدال‌های نقره و برنز این دسته رسیدند.
در دسته ۱۷۱ سانتی متر، فواز الحلاوا از کویت که به مدال نقره رسیده بود، از عنوان خود خلع شده و مدال نقره به آریستیده ام بومی تیام از آلمان رسیده است. در همین دسته، میشل ماسارو و گابریل جیان سانته هر دو از ایتالیا نیز به علت آزمایش مثبت دوپینگ از جدول کنار گذاشته شده‌اند. ماسارو در این دسته ششم شده بود.
در دسته ۱۸۰ سانتی متر نیز آگه بونده از نروژ محروم شده است. این بدنساز نروژی به فینال نرسیده بود. اما در دسته ۱۸۰+ سانتی متر، کیوان رضاپور که به مدال طلا رسیده بود، محروم شده و با حذف او از جدول، مدال طلا به حسام خسروی از ایران خواهد رسید. کاوه جزنی هم بدین ترتیب صاحب مدال نقره می‌شود. در این دسته علاوه بر رضاپور، زلاتکو پیرالیچ هم که به فینال نرسیده بود، محروم شده است.
با این تغییرات و از دست رفتن دو مدال طلای ایران، کره جنوبی با ۵۵ امتیاز به عنوان قهرمان تیمی جهان در رشته بادی‌کلاسیک معرفی شده است و ایران با ۵۳ امتیاز نایب قهرمان می‌شود.

*طلای گیمز کلاسیک هم رفت

حتما می‌دانید که سال گذشته برای اولین بار رشته‌ای با عنوان «گیمز کلاسیک» برگزار شد که در آن ورزشکاران رشته‌های بادی کلاسیک شرکت کردند. در این رشته که در دو دسته ۱۷۵ و ۱۷۵+ سانت برگزار شد، دارندگان هر دو مدال طلا محروم شدند.
به گزارش هابنا (پایگاه خبری بدنسازی و سلامت ایران) در دسته ۱۷۵ سانتی متر، طلای روح اله میرنورالهی پس گرفته شد و کیک وان سئول که اینجا هم دوم شده بود، به عنوان قهرمانی دست یافت. میشل ماسارو و گابریل جیان سانته ایتالیایی که در این دسته هم شرکت کرده بودند و به مقام‌های چهارم و ششم رسیده بودند، از فهرست فینالیست‌ها کنار گذاشته شدند.
در دسته ۱۷۵+ سانتی متر هم آگه بونده نروژی قهرمان شده بود که طلای او پس گرفته می‌شود. بدین ترتیب رقابت اورال گیمز کلاسیک هم مدالی نخواهد داشت چرا که هم نورالهی و هم بونده با آزمایش مثبت دوپینگ مواجه شده اند.

*پرورش‌اندام؛ یک برنز اضافه شد!

به گزارش هابنا (پایگاه خبری بدنسازی و سلامت ایران) در رشته پرورش‌اندام و در وزن ۶۵ کیلو، ایوب اسماعیل العمار از امارات که به مدال نقره رسیده بود، محروم شده و بدین ترتیب غلامرضا علیزاده که به مقام چهارم رسیده بود، صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۷۰ کیلو فواز الحلاوا از کویت که به مقام چهارم رسیده بود، محروم شده است. در این دسته مهدی حیدری به مقام قهرمانی رسیده بود.
در وزن ۷۵ کیلو، رامون زون از فرانسه که به مدال نقره رسیده بود محروم شده و در وزن ۸۵ کیلو نیز سالار مددی که به مقام ششم رسیده بود، به علت آزمایش مثبت دوپینگ از جدول فینالیست‌ها کنار گذاشته شده است. در این دسته، سجاد نیکنام به مقام قهرمانی رسیده بود.
در جدول نهایی رده‌بندی رشته پرورش‌اندام، تیم ایران همچنان به عنوان قهرمان قرار دارد.

* فیزیک؛ اکبر سرباز صعود کرد

در رشته فیزیک، گورنک سینگ از پرتغال که در دسته ۱۷۰ سانتی متر به مقام قهرمانی رسیده بود، با محرومیت مواجه شده است و طلای این دسته به عبدالله سعید از کویت رسیده است.
همچنین در دسته ۱۷۸ سانتی متر، جاناتان گونزالز اسپانیایی که به مدال نقره رسیده بود، از جدول کنار گذاشته شده و بدین ترتیب اکبر سرباز به مقام پنجم این دسته می‌رسد.

(Visited 28 times, 1 visits today)

درباره ی داود طاوسی

مربی و تئورسین بدنسازی مشاور تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاززدارید ؟ ما آماده پاسخگویی به شما هستیم