سوالی دارید؟ پشتیبانی سایت در تلگرام

خانه / آموزش حرکات / آناستروزول (Anastrozole) نام تجاری : ®Arimidex

آناستروزول (Anastrozole) نام تجاری : ®Arimidex

بازدیدها: 333

آناستروزول (Anastrozole)

نام تجاری : ®Arimidex

کاربرد: 
سرطان سینه، سو مصرف در دوران رژیم و برش عضلانی!

اطلاعات دارویی آناستروزول

گزینه‌های درمانی برای زنان مبتلابه سرطان پستان شامل جراحی، پرتودرمانی، شیمی‌درمانی و هورمون درمانی است. غالباً ترکیبی از دو یا تعداد بیشتری از این درمان‌ها برای درمان سرطان سینه استفاده می‌شود. داروی آناستروزول یک هورمون درمانی است. بعضی از سرطان‌های پستان به هورمون استروژن برای رشد نیاز دارند. منبع اصلی استروژن زنان در دوران یائسگی، از طریق تغییر هورمون‌های جنسی آندروژن به استروژن تأمین می‌شود. یک آنزیم به نام “آروماتاز” برای اعمال این تغییر موردنیاز است، آناستروزول بازدارنده این آنزیم است درنتیجه باعث کاهش مقدار استروژن در بدن شده و رشد سلول‌های سرطانیآهسته می‌شود.

موارد منع مصرف داروی آناستروزول

• به تاریخ انقضا داروی آناستروزول توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام‌شده است، از آن مصرف نکنید.
• هرگز دارو را به کس دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.
• دارو را بیش از دوز تجویزشده توسط پزشک، مصرف نکنید.
• تداخل دارویی دارو را چک کنید و حتماً به پزشکتان، اطلاع دهید که در حال مصرف چه داروی دیگری هستید.

تداخل دارویی آناستروزول

ممکن است عملکرد داروها را تغییر و خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. یک لیست از تمام داروهایی (ازجمله داروهای با نسخه / بدون نسخه و محصولات گیاهی) که استفاده می‌کنید تهیه کرده و آن را با دکتر و داروساز خود به اشتراک بگذارید. دوز دارو مصرفی خود را بدون مشورت با دکتر خود تغییر نداده و یا مصرف دارو را ترک نکنید.

داروی آناستروزول با داروهای زیر تداخل بسیار جدی ایجاد می‌کند و نباید باهم استفاده شوند: استروژن‌ها (estrogens)، تاموکسی فن (tamoxifen). اگر در حال حاضر از این داروها استفاده می‌کنید، قبل از شروع مصرف آناستروزول با پزشک خود مشورت کنید.

نکاتی که قبل از مصرف آناستروزول باید در نظر گرفته شود

برخی از داروها برای افراد با شرایط خاص مناسب نیست و بعضی داروها نیز درصورتی‌که نیاز به درمان تکمیلی باشد تجویز می‌گردد؛ بنابراین بهتر است قبل از مصرف داروی آناستروزول ، پزشکتان از موارد زیر مطلع باشد:

• اگر هنوز یائسه نشده‌اید از آناستروزول نباید مصرف کنید.
• اگر شما دچار کاهش تراکم استخوان (استئوپروز) هستید.
• اگر هرگونه مشکل کبدی یا کلیوی دارید.
• اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید. این داروها شامل تمامی داروهای در دسترس است، چه برایتان تجویزشده است و چه بدون تجویز پزشک آن را مصرف می‌کنید نظیر داروهای گیاهی و داروهای مکمل. بسیار مهم است که اگر شما در حال مصرف دارویی به نام تاموکسیفن و یا هر داروی حاوی استروژن مانند درمان جایگزینی هورمون (HRT) هستید، پزشکتان اطلاع داشته باشد.
• اگر سابقه واکنش آلرژیک به دارویی دارید.

عوارض جانبی احتمالی داروی آناستروزول

همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند؛ اما بسیاری از مصرف‌کنندگان نیز هیچ نوع عارضه‌ای بروز نمی‌دهند. یک‌سری از عوارض بعد از گذشت مدت کوتاهی از مصرف دارو، از بین می‌روند. در صورت بروز مستمر هریک از عوارض می‌بایست به پزشک اطلاع داده شود:

• احساس مریضی، کاهش اشتها، احساس ضعف، خواب، سردرد، اسهال، راش پوستی، گرگرفتگی، درد مفاصل، خشکی واژن یا خون‌ریزی، نازک شدن مو، سندرم تونل کارپال

اگر شما هر علائم دیگری دارید که احساس می‌کنید به خاطر استفاده از داروی آناستروزول می‌باشد، با پزشک خود مشورت کنید.

نحوه نگه‌داری داروی آناستروزول

• تمامی داروها را دور از دسترس کودکان نگه ‌دارید.
• دارو را در جای خنک، خشک و دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه ‌دارید

Arimidex (آناستازول) یک عامل ضد عفونی کننده برای درمان سرطان پیشرفته پستان در زنان است. به طور خاص، این دارو اولین نسل از نسل سوم مهارکننده های آروماتاز خوراکی انتخابی می باشد. ۶۴۴ آن را با مسدود کردن آنزیم آروماتاز، به دنبال آن مسدود ساختن استروژن در بدن می کند. از آنجا که بسیاری از اشکال سلول های سرطان پستان توسط استروژن تحریک می شوند، کاهش این هورمون در بدن می تواند پیشرفت بیماری را تاخیر دهد.

این نیز استفاده پایه از تاموکسیفن سیترات (Nolvadex®) است، به جز اینکه Nolvadex نقش استروژن را بر گیرنده متوقف می کند و نه تولید واقعی آن درون بدن. اثر آناستازول می تواند بسیار مهم باشد، در بیماران با بیش از ۸۰٪ از استروژن، دوز روزانه ۱ میلی گرم (معمولا ۱) می تواند درمان شود. از آنجا که این دارو اثر مهمی در سطح هورمون دارد، معمولا فقط برای زنان بعد از یائسگی قابل استفاده است.

کاربرد:
استفاده از مقدار زیادی از استروئید های آروماتراپی، و یا زمانی که یک دارو برای تولید یک نوع ماده مردانه آسان است و استفاده از مقدار مناسب این دارو استروئید به درستی استفاده می شود. رینین هیچ عارضه جانبی از Rumet (Cytadren) نداشت و می توانست به میزان بالاتری از مسدود شدن استروژن از Cytadren بیشتر رسیده باشد. این می تواند مقدار بیش از حد استروژن را با رینین کاهش دهد، به همین علت، آزمایش خون، یا آزمون های غیر حساس از بزاق که باید بعد از اولین هفته تیراندازی استفاده شود تا تعیین شود که آیا دوز صحت دارد یا نه.

مهار کننده تریازول آروماتاز قوی بوده و می تواند از آروماتاز وابسته به سیتوکروم P-450 مهار کند و از این طریق مسدود شدن استئوبایزین را متوقف می کند، اما استروژن عامل مهمی در تحریک رشد سلول های سرطان پستان است.

درمان سرطان پستان، به ویژه برای بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته پستان پس از عود پس از درمان هورمون درمانی یائسگی

آناستروزول برای موارد زیر استفاده می شود:

درمان برخی از انواع سرطان پستان در زنان که از طریق یائسگی بوده اند، از جمله زنان مبتلا به پیشرفت بیماری پس از درمان با تاموکسیفن. همچنین ممکن است برای سایر شرایطی که توسط پزشک تعیین شده است، استفاده شود.

آناستازول مهار کننده آروماتاز است. این کار با کاهش غلظت استرادیول خون، که ممکن است اندازه و رشد تومور را کاهش دهد، کار می کند.

استفاده در بدن سازی

هنگامی که یک فرد از استروئید های آندروژن متابولیک مصنوعی (AAS) استفاده می کند، ترکیبات خاصی به استروژن تبدیل می شوند. دلایل اصلی این استرسهای تستوسترون مانند propionate، butyrate، diglycine، decarbeglycidyl ester و acetophenone کمتر (EQ) است. اگر AI (مهارکننده آروماتاز) استروژن را مهار نکرد، عوارض جانبی استروژن بالا ممکن است رخ دهد. عوارض معروف ترین عوارض آن عبارتند از سینه های مردانه یا معمولا به عنوان “زن”، “ch” یا “سینه مردانه” نامیده می شود.

مرد ممکن است در پستان یا زیر نوک پستان باشد تا توجه به تشکیل جرم را جلب کند. اگر به موقع درمان نشود، ممکن است نیاز به جراحی شدید داشته باشد. اما عوارض جانبی بسیار جدی ناشی از احتباس آب است که ممکن است موجب تورم یا ظاهر کامل شود. رطوبت اضافی بر روی بدن یا صورت (معمولا “سطح ماه” دور یا کل تصویر) می تواند یک فرد را به چربی نگاه کند، یک قانون اساسی دلپذیر را از بین ببرد. در داخل، حمل وزن اضافی آب به چربی های بدن اجازه می دهد تا از طریق صفحه عبور کنند. فرد می تواند فشار خون بالا، تنش قلب و از دست دادن انرژی را انتظار داشته باشد. علاوه بر این، استروژن بالا می تواند میل جنسی را تحت تاثیر قرار دهد.

از سوی دیگر، اگر از استروژن مهار کننده تر از Arimidex استفاده می کنید، استروژن شما ممکن است خیلی کم شود. بنابراین، شما می توانید عملکرد نارسایی نعوظ (ED)، از دست دادن انرژی، افسردگی و کمبود میل جنسی داشته باشید.

مزایای Arimidex

● افزایش زمان قبل از اینکه سرطان در افرادی رخ دهد که عود می کنند

● کاهش خطر گسترش سرطان به سایر قسمت های بدن

● کاهش خطر ابتلا به سرطان جدید در سینه دیگر

● دوز مصرفی

● دوز تجویز شده در تمام موارد ۱mg در روز است تا زمانی که پیشرفت بیماری متوقف شود.

● هنگامی که برای کاهش عوارض جانبی استروژنی استفاده از آنابولیک / آندروژنیک استروئید، ورزشکاران مرد و بدنسازان معمولا ۵ تا ۱ میلیگرم آناستازول در روز مصرف می کنند.

● در برخی موارد نیمی از قرص (۵ میلی گرم) هر روز مصرف شده برای کاهش استروژن را کم می کند.

● هنگامی که با آندروژن هایی که به راحتی معطر هستند مانند methandrostenolone یا تستوسترون استفاده می شود، gynecomastia و احتباس آب اغلب به طور موثر مسدود می شود. علاوه بر این، استفاده از آناستازول ممکن است میزان چربی را کاهش دهد که همچنین می تواند به سطوح استروژن مرتبط شود. نتیجه می تواند ظاهر سخت تر و بسیار مشخص تر به عضلات و بدن، که باعث می شود این عامل نیز برای اهداف رژیم / برش باعث می شود.

 

 اناستازول به صورت خام در بازار سیاه بیشتر مشاهده میشود!

(Visited 215 times, 1 visits today)

درباره ی داود طاوسی

مربی و تئورسین بدنسازی مشاور تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *