ساختار اکسی متولون 

این استروئید ۱۷α-آلکیله شده از نظر پزشکی برای درمان بیماریهایی مانند کم خونی و پوکی استخوان تجویز می شود. Anadrol همچنین ممکن است برای تحریک رشد عضلات در بیماران یا سوءتغذیه توصیه شود. این داروی جدول III دارای نام شیمیایی ۱۷ß-hydroxy-2- (hydroxymethylene) -17-methyl-5a-androstan-3-one و دارای فرمول مولکولی C21H32O3 است. این استروئید را می توان در مدت شش تا هشت هفته تشخیص داد و نقطه ذوب آن ۱۷۸ تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد است. عمر فعال آن تقریباً ۱۴-۱۶ ساعت است و نسبت آنابولیک/آندروژنیک آن ۳۲۰: ۴۵ است. لیست مواد موجود در قرص های آنادرول شامل لاکتوز ، پوویدون ، منیزیم استئارات و نشاسته است و ماده فعال آن اکسی متولون است.

 

استروئید آنابولیک آندروژنیک اکسی متولون یک داروی افزایش دهنده عملکرد است که مورد اعتماد هزاران ورزشکار آماتور و حرفه ای است. این استروئید قوی می تواند سطح سنتز پروتئین و احتباس نیتروژن را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. ایده آل برای دوره های حجم میباشد

اکسی متولون یک استروئید است که می تواند با بهبود تقریبا دائمی در سطح قدرت بدن با افزایش توده عضلانی همراه باشد. این استروئید همچنین توسط افرادی که مستعد خستگی و یا خس خس در هنگام تمرینات شدید و تمرینات قدرتی هستند مورد تحسین قرار می گیرد.

فواید اکسی متولون 

آندروژن خوراکی بسیار قوی ، آنادرول تأثیر مستقیمی بر تعداد گلبول های قرمز خون دارد بدون اینکه منجر به عوارض جانبی یک آندروژن قوی شود.، آنادرول به طور مستقیم در بدن به استروژن تبدیل نمی شود. با توجه به یکی از قوی ترین استروئیدهای موجود ، اکسی متولون سطح محافظتی را به ورزشکاران در قالب “روانکاری” مفاصل ارائه می دهد تا قابلیت ارتجاعی را افزایش داده و در نتیجه شانس آسیب هنگام بلند کردن سنگین را کاهش دهد. به عبارت دیگر ، آنادرول یک داروی شگفت انگیز قبل از تمرین است زیرا از ماهیچه های بدن محافظت می کند و از پارگی بافت سینه ای و دوسر بازویی که معمولاً در هنگام بلند کردن وزنه ها هنگام تجمع روی آندروژن های قوی اتفاق می افتد جلوگیری می کند.

دوره های معمول استروییدی با اکسی متولون 

آنادرول یک استروئید است که در بین مردان بیشتر از زنان رایج است. با این حال این حقیقت را نمی توان انکار کرد که Anadrol با ورزشکاران نخبه و بدنسازان زن یک ضربه بزرگ است زیرا باعث بهبود چشمگیر سطح توده عضلانی ، سنتز پروتئین ، احتباس نیتروژن ، پرخاشگری و قدرت بدن می شود. پزشکان ممکن است Anadrol را به زنانی که قبلاً هماهنگ شده اند توصیه کنند.

Anadrol به طور ایده آل توسط ورزشکاران مرد در دوزهای روزانه ۱-۵mg به ازای هر کیلوگرم وزن بدن استفاده می شود. برخی از ورزشکاران زن استفاده از Anadrol را در دوزهای روزانه ۱-۲ میلی گرم در هر کیلوگرم وزن بدن ترجیح می دهند.

اکسی متولون برای حجم و قدرت

Anadrol به طور کلی با Boldenone ، Nandrolone ، و تستوسترون توسط کسانی که در بدن سازی و دوومیدانی قدرتی انباشته می شوند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که آنتی استروژن هایی مانند Nolvadex باید بلافاصله پس از پایان یا در انتهای یک چرخه استروئیدی که شامل Anadrol می شود به عنوان یک یا تنها استروئید استفاده شود. Nolvadex برای جلوگیری از عوارض جانبی استروژنیک مانند پوست چرب و نفخ و بازگرداندن تولید تستوسترون طبیعی و افزایش فراهمی زیستی استروئیدهای آنابولیک مورد استفاده در چرخه استروئیدها مفید است. استفاده از HCG همچنین برای جلوگیری از “سقوط چرخه” توصیه می شود.

اکسی متولون برای حجم و قدرت

 

سوء استفاده از اکسی متولون ، عوارض جانبی ، و نکاتی برای استفاده

آنادرول به کودکان و دختران و زنان که در دوران بارداری یا شیردهی هستند یا ممکن است در حین استفاده از این دارو باردار شوند توصیه نمی شود. این استروئید آنابولیک آندروژنیک به افرادی که مبتلا به بیماری هایی مانند سرطان سینه ، پروستات و بیضه هستند یا دارای حساسیت بیش از حد به آنادرول یا هر یک از اجزای آن هستند ، توصیه نمی شود.

شرایط نگهداری

اکسی متولون بهتر است در دمای اتاق کنترل شده ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد ذخیره شود. استفاده از Anadrol همیشه باید برای اهداف دارویی و مطابق با توصیه های پزشکی دقیق انجام شود. Anadrol همیشه باید با نسخه پزشکی معتبر از یک داروخانه معتبر استروئیدی خریداری شود.

عوارض 

دوزهای این استروئید نباید بدون تایید قبلی پزشک افزایش یا کاهش یابد. در صورت مصرف بیش از حد یا سوء استفاده ، Anadrol می تواند منجر به عوارض جانبی مانند هپاتیت و سیروز یا گرفتگی صدا ، رشد موهای صورت ، آکنه و تغییر در چرخه قاعدگی شود. سوء استفاده از آنادرول حتی ممکن است دلیلی بر عوارض سلامتی مانند نعوظ مداوم یا مکرر ، تحریک پذیری مثانه و کاهش حجم منی یا تشدید آکنه باشد.