سوالی دارید؟ پشتیبانی سایت در تلگرام

خانه / هورمون ها / استروئید / اکسی متولون برای زنان

اکسی متولون برای زنان

دوره اکسی متولون (برای زنان)

(اکسی متولون) آنادرول در ابتدا برای درمان کم خونی ، HIV ، پوکی استخوان و سایر شرایط کاتابولیک در پزشکی ساخته شد.

با این حال ، در صورت استفاده از دوزهای بدنسازی ، anadrol به عنوان یک استروئید حجم و قدرت دهنده طبقه بندی می شود .

بسیاری از مردم تصور می کنند که آنادرول باعث مرد شدن در زنان می شود زیرا اثرات آندروژنی قوی در مردان ایجاد می کند.

با این حال ، در عمل ، اکسی متولون به طرز شگفت آوری توسط زنان به خوبی تحمل می شود. با تحقیقات نشان می دهد که برای مهار مردانگی از anavar ایمن تر است ( ۳ ).

 

در مطالعات ، زنان دوزهای بزرگ اکسی متولون (۱۵۰ میلی گرم در روز به مدت ۳۰ هفته) بدون تجربه هیچ گونه علائم بیماری جنسی مصرف کرده اند.

مردان در بدنسازی معمولاً ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم در روز به مدت ۸ هفته مصرف می کنند.

یکی از دلایلی که آنادرول عوارض مردانگی کمی تولید میکند ، ممکن است به عدم اتصال آن به گیرنده های SHBG (گلوبولین متصل کننده هورمون جنسی) نسبت داده شود.

سطوح بالای SHBG یک محیط هورمونی نامطلوب برای زنان است که باعث آزاد شدن تستوسترون فعال تر و افزایش احتمال ابتلا به بیماری می شود.

 

زنان اغلب ۵ تا ۱۰ میلی گرم آناور را بدون هیچ مشکلی مصرف می کنند ، با این حال ۲۵ میلی گرم آنادرول (به طرز شگفت انگیزی) برای زنان یک دوز بیش از حد در نظر گرفته می شود. اما در واقع در حفظ زنانگی ایمن است.

اکسی متولون برای زنان

دریافت برنامه بدنسازی بانوان

 

اکسی متولون بافت عضلانی بدون چربی را به میزان قابل توجهی بیشتر از anavar (اکساندرولون) اضافه می کند ، با این حال اثرات چربی سوزی آنادرول ممکن است چندان مشخص نباشد. به دلیل اثرات مثبت آناور بر حساسیت به انسولین و T3 (تری یدوتیرونین).

عوارض جانبی اکسی متولون

فشار خون بالا و هیپرتروفی قلبی (بزرگ شدن قلب) هنگام مصرف آنادرول از نگرانی ها هستند.

سمیت قلبی عروقی آن ممکن است به دوزهای بالای این ترکیب که برای تولید آنابولیسم استثنایی (۵۰-۱oomg/day) تجویز می شود ، نسبت داده شود.

دوزهای زیاد هر استروئید خوراکی از طریق تحریک لیپاز کبدی باعث نوسانات قابل توجهی در کلسترول HDL/LDL می شود. آنزیمی که بر کلسترول اثر مخرب دارد.

علاوه بر این ، آنادرول یک مشتق DHT است ، بنابراین ارموتاز نمی کند. با این حال ، این ماده بسیار استروژنیک است و مستقیماً گیرنده های استروژن را تحریک می کند. این می تواند باعث احتباس گسترده آب شود ، به ویژه هنگامی که رژیم غذایی کاربران حاوی مقادیر کافی سدیم باشد.

این مایع اضافی ویسکوزیته خون را افزایش می دهد و در نتیجه قلب مجبور می شود قوی تر پمپ کند و باعث افزایش فشار خون/محدود شدن جریان خون می شود.

اکسی متولون یکی از استروئیدهای سمی برای کبد است که باعث افزایش قابل توجه آنزیم های ALT/AST (نشانگرهای استرس کبدی) می شود.

برخی از کاربران آنادرول از بیماری پولیوز هپاتیس رنج می برند ، یک بیماری عروقی که در آن حفره های پر از خون به طور تصادفی در داخل پارانشیم کبد توزیع می شود.

دکتر توماس اوکانر همچنین مشاهده کرده است که چندین بیمار در اثر استفاده طولانی مدت از آنادرول دچار سیروز کبدی می شوند.

کاهش تستوسترون قابل توجه بعد دوره آنادرول قطعی است و برخی از کاربران زن را مجبور به پیاده سازی PCT حاوی DHEA (dehhydroepiandrosterone) می کند تا به افزایش سطح انرژی پایین ، اعتماد به نفس و بهزیستی روانی بعد از چرخه کمک کند.

دریافت برنامه بدنسازی بانوان

برنامه تمرینی و مکملی
(Visited 11 times, 1 visits today)

بازدیدها: 43

درباره ی داود طاوسی

مربی و تئورسین بدنسازی مشاور تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *