سوالی دارید؟ پشتیبانی سایت در تلگرام

خانه / هورمون ها / استروئید / تستسترون سایپیونات cypiotest-testacyp cypionax teston qv 200 cypiotest-250

تستسترون سایپیونات cypiotest-testacyp cypionax teston qv 200 cypiotest-250

بازدیدها: 1845

تستسترون سایپیونات ،cypiotest-250

 

تستسترون سایپیونات ،cypiotest-250

معرفی 

تستسترون سایپیونات در آمریکا بیشتر از دیگر نقاط جهان شناخته شده است و این در حالی است که ورزشکاران رشته های قدرتی دیگر نقاط دنیاTestosterone Enanthate تستسترون انانتات را به عنوان پرمصرف ترین استر این هورمون مردانه می شناسند. اگر چه این دو استر از تستسترون تقریباً کارایی و اثرات یکسانی دارند ولی با این وجود شواهدی در دست است که نشان می دهد استر Cypionate سی پیونات در قیاس با استر Enanthahte انانتات با ارزش تر و سودمند تر ظاهر شده است.

هر دوی این داروها تستوسترون های محلول در روغن بوده و قابل تزریق به صورت عضلانی هستند و به مدت دو هفته نیز به صورت فعال در بدن باقی می مانند ولی با این وجود گفته می شود که میزان احتباس آبی که با استر Cypionate سی پیونات رخ می دهد کمی کمتر از مقداری احتباس آبی است که با مصرف Enanthahte انانتات حادث می گردد.

دوپینگ و قدرت 

ورزشکارانی که به دنبال افزایش حجم و حتی به دنبال افزایش قدرت هستند معمولاً از تستوسترون به عنوان پـایـه اصـلی دوره های خـود اسـتفاده می کنند. حتماً می دانید که سهم عمده ای از این هورمون در بدن آدمی به هورمون زنانه استروژن تبدیل می شود و همین هورمون زنانه نیز اگر چه موجب افزایش سریع وزن و حتی قدرت بدنی می شود ولی می تواند منشاء عوارضی همانند نوک سینه و غیره باشد.

عوارض 

کسانی که از تستسترون سایپیونات استفاده می کنند در اغلب موارد با تشکیل توده های پستانی در نوک سینه و با تورم و با درد در این ناحیه رو در رو می شوند و برای جلوگیری از بروز اینعارضه نیز می توان از داروهایی همانند Arimidex آریمیدکس و Proviron پروویرون استفاده کرد.

استفاده از این داروها در طول دوره هایی که از این استر از تستوسترونبهره گرفته می شود تاثیرات استروژنی این استر را به حداقل کاهش داده و این دارو را برای بدن قابل تحمل تر می سازد و بدیهی است کسانی که در برابر هورمون استروژن حساسیت بالایی داشته باشند در صورتی که تستسترون سایپیونات را بدون در نظر گرفتن این تهمیدات مصرف بکنند با عارضه نوک سینه مواجه خواهند شد.

میزان تبدیل استرهای مختلف از تستسترون به هورمون زنانه استروژن یکسان نیست و لازم به توضیح است که این استر به شدت استروژن زاست و از این رو به روشنی می توان نتیجه گرفت که ایـن دارو بـرای دوره های کـات و چربی سوزی و ایضاً برای دوره های حجم خشک ابداً مناسب نبوده و صرفاً برای دوره های حجم و برای افزایش رکورد مناسب خواهد بود.

این استر از تستسترون قدرت آندروژنی قابل ملاحظه ای نیز دارد و از این رو کسانی که از این استر استفاده می کنند ممکن است عوارض آندروژنی را نیز در شدت های بالا تجربه بکنند که از آن جمله می توان به افزایش رشد موهای زاید در بدن، ریزش موهای سر، جوش های پوستی و حتی پرخاشگری اشاره کرد.

حتماً می دانید که هورمون DHT که از تستسترون ناشی می شود اصلی ترین مسئول بروز عوارض و حتی تاثیرات آندروژنی در بدن است و از این رو با مصرف داروهایی همانند Propecia که از تبدیل تستوسترون به DHT جلوگیری می کند تا حدود زیادی می توان عوارض آندروژنی داروهای استروئیدی و مخصوصاً تستوسترون را مهار نمود ولی به این نکته نیز توجه داشته باشید که مهار کردن شدید اثرات هورموون DHT در بدن تا حدود زیادی منجر به مهار شدن اثرات مثبت هورمون مادر یعنی تستوسترون نیز خواهد شد چرا که DHT مسئول بروز بسیاری از اثرات هورمون تستوسترون در بدن آدمی است و با مهار شدن تبدیل تستوسترون به این هورمون از بروز اثرات مثبت این هورمون در بدن نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

اگر چه این دارو مدت ها به صورت فعال در بدن آدمی باقی می ماند ولی ورزشکاران معمولاً از تزریق های هفتگی استفاده کرده و یا حتی چندین بار در طول هفته این دارو را وارد بدن می کنند. معمول ترین دز مصرف این استر از تستوسترون در حدود ۲۰۰ الی ۸۰۰ میلی گرم در هفته بوده است و این در حالی است که در برخی موارد افراط در مصرف این دارو نیز دیده شده است.

لازم به توضیح است که استفاده از هورمون تستوسترون اعم از فرم های تزریقی و خوراکی موجب افت شدید میزان ترشحهورمون تستوسترون در بدن می شود و از این رو استفاده از داروهای افزاینده ترشح تستوسترون در طول و در انتهای دوره الزامی خواهد بود و از جمله این داروها می توان به HCG هاش سی جی و Clomid کلومیفن اشاره کرد. دلیل افت محسوس وزن و حجم حاصل شده در طول دوره که پس از قطع داروها رخ می دهد نیز پایین بودن سطح سرمیهورمون تستوسترون در خون و عدم ترشح کافی این هورموندر بدن بوده است که با این ترفند تا حدودی می توان از افت وزن و حجم پس از دوره نیز جلوگیری نمود.

اغلب ایرانی ها به طور طبیعی و حتی بدون استفاده از داروهای استروئیدی نیز از پایین بودن سطح سرمی تستوسترون و از ترشح ناکافی این هورمون در بدن خود رنج می برند و دلیل بسیاری از مشکلات که ناتوانی جنسی از شایع ترین و بارزترین این مشکلات است نیز همین مسئله به ظاهر ساده بوده و لازم به توضیح است که برای درمان این مشکلات نیز راهکارهای بسیار مطمئنی وجود دارد
ناگفته پیداست در صورتی که افراد با وجود ناکافی بودن ترشح تستوسترون در بدن خود اقدام به مصرف استروئید کرده و بدین ترتیب نیز میزان ترشح تستوسترون در بدن را کاهش دهند اوضاع پس از قطع مصرف دارو به مراتب وخیم تر خواهد شد و این دسته از افراد در حفظ حجمی که در طول دوره حاصل شده است نیز شدیداً دچار مشکل خواهند بود و همانگونه که در طول روز به عینه می بینم اغلب کسانی که در ایران اقدام به مصرف دارو می کنند با این مشکلات دست به گریبان هستند و این در حالی است که با به کار گیری چند ترفند نه چندان پر هزینه به راحتی می توان بر این مشکلات غلبه کرد.

Cypiotest 250

شرکت داروسازی Animal Power که در کشور مکزیک فعالیت می کند این نمونه را تولید و آن را در قالب ویال های ۱۰ میلی لیتری وارد بازار کرده است. غلظت ماده موثر موجود در این نمونه ها ۲۵۰ میلی گرم در میلی لیتر است.

Teston QV 200

شرکت داروسازی Quality Vet که در عرصه تولید و عرضه داروهای دامپزشکی و در کشور مکزیک فعالیت می کند نمونه هایی از این دارو را در غلظت های ۲۰۰ میلی گرم در میلی لیتر تولید و آن را در قالب ویال های ۱۰ میلی لیتری وارد بازار کرده است.

CypioTest 250

این نمونه ها را نیز شرکت داروسازی Denkall دنکال که یکی از غول های استروئید سازی مکزیک به شمار می رود تولید و وارد بازار کرده است. ایـن نمونه ها در غلظت ۲۵۰ میلی گرم در میلی لیتر و در قالب ویال های ۱۰ میلی لیتری وارد بازار شده است.

این نمونه نیز همانند تمامی محصولات تولید شده توسط این شرکت مجهز به هولوگرام امنیتی شرکت سازنده می باشد ولی با این وجـود شـاهد عرضه نمونه های قلابی آن در بازارهای سیاه دارو بوده ایم.

Cypionax

این نمونه که به صورت آمپول های روغنی و در غلظت های ۲۰۰ میلی گرم در دو میلی لیتر تولید و در بسته بندی های ۱۰ تایی وارد بازار می شود توسط شرکت تـایـلندی Body Research تولید و عرضه می گردد. ایـن شـرکـت مـدت های مدید بود که خط تولید خود را متوقف کرده بود ولی از قرار معلوم چندی است که دوباره اقدام به تولید استروئید می کند.

به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که چندی است برخی از کشورهای اروپای شرقی و برخی از جمهوری های تازه استقلال یافته شوری سابق نمونه استروئیدهایی دقیقاً با همین شکل و شمایل و با این اسم را تولید و روانه بازار می کنند که صد البته در کیفیت و کارایی و در سلامت آنها جای بسی تردید وجود دارد.

Testacyp

مدت زمانی است که تولیدات شرکت نیمه قانونی و نیمه غیر قانونی BM که در کشـور هندوستان فعالیت می کند نیز وارد بازارهای جهانی شده است و نمونه هایی که در تصویر زیر می بینید نیز از تولیدات همین شرکت می باشد. این نمونه ها در غلظت های ۱۰۰ میلی گرم در میلی لیتر و در قالب ویال های ۲ میلی لیتری وارد بازار می شود. این نمونه ها در بسته بندهای ۳ و ۱۰ تایی عرضه می گردد.

توجه

مقاله فوق تهیه و ترجمه شده از به روز ترین منابع علمی میباشد

در صورتی که به  پاسخ سوال خود را در این مقاله دست نیافتید

میتوانید از طریق کامنت زیر پست  سوال خود را برای ما مطرح کنید، در سریعترین زمان ممکن تیم بادی پرشیا پاسخ شما را بر اساس اخرین یافته های علمی قرار میدهد

(Visited 1,385 times, 1 visits today)

درباره ی داود طاوسی

مربی و تئورسین بدنسازی مشاور تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *