سوالی دارید؟ پشتیبانی سایت در تلگرام

خانه / بانوان / دوره اکساندرولون یا اگزاندرولون Anavar (برای زنان)

دوره اکساندرولون یا اگزاندرولون Anavar (برای زنان)

دوره  اکساندرولون Anavar (برای زنان)

دوره اکساندرولون یا اگزاندرولون Anavar  (برای زنان)

اکساندرولون Anavar (oxandrolone) برای اهداف دارویی ساخته  شد و با موفقیت بیماریهای مزمن کاتابولیک مانند: HIV ، عفونت ، جراحات سوختگی و هپاتیت را درمان کرد.

همچنین برای بیماران مبتلا به پوکی استخوان تجویز شده است. و با افزایش تراکم استخوان از طریق تحریک تشکیل استخوان به کاهش درد کمک می کند.

اکساندرولون محبوب ترین استروئید آنابولیک در بین زنان است ،زیرا این دارو کمترین عوارض جنسی از قبیل تغییر صدا بزرگتر شدن کلیتوریس و افزایش موهای زاید را دار میباشد که این خود یک حسن انتخاب در میان سایر استرویید ها میباشد

 

در نتیجه ، anavar توسط جامعه بدنسازی به “دختر استروئید” ملقب شده است. اگرچه هنوز در بین بدنسازان مرد محبوب است.

Anavar به طور چشمگیری سنتز پروتئین ، احتباس نیتروژن و IGF-1 (فاکتور رشد شبه انسولین) را افزایش می دهد. باعث بهبود قابل توجه هیپرتروفی عضلانی (اندازه) و قدرت می شود.

Anavar همچنین سطح T3 (تری یدوتیرونین) ( ۱ ) را افزایش می دهد . در حالی که حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد و منجر به کاهش چربی زیر جلدی و احشایی می شود. بنابراین ، زنان می توانند از تأثیر همزمان عضله سازی و چربی سوزی استفاده کنند.

توجه : در صورت مصرف دوزهای زیاد آناور (بیش از ۱۰ میلی گرم در روز) یا دوره های طولانی مدت (> 5 هفته) ، اثرات مرد زایی همچنان در زنان ایجاد می شود.

تصویر دوره اکساندرولون قبل و بعد مصرف

دوره اکساندرولون یا اگزاندرولون Anavar  (برای زنان)

این نتایج معمولاً برای اولین دوره استفاده از اناوار در زنان است ، که باعث کاهش قابل توجه چربی و افزایش متوسط ​​در توده عضلانی می شود (که با وجود کاهش درصد چربی بدن کاربر ، در افزایش وزن ۲ کیلوگرمی کاربر نشان داده می شود).

عوارض جانبی اکساندرولون

Anavar یک استروئید c17 آلفا آلکیله خوراکی است که حداکثر دسترسی زیستی را پس از تجویز امکان پذیر می کند.کبد و کلیه ها اکساندرولون را قبل از ورود به جریان خون پردازش می کنند. و باعث ایجاد برخی آسیب های  کبدی می شوند که از طریق افزایش آنزیم های کبدی AST و ALT نشان داده می شود.

با این حال، سمیت کبدی اکساندرولون  نسبتا خفیف است در مقایسه با سایر استروئید خوراکی، مانند آنادرول ، از Dianabol یا superdrol  ایمن تر است .

 

کبد یک اندام انعطاف پذیر است ، به طور معمول قادر است مقادیر زیادی از آسیب اکسیداتیو را قبل از ارموتاز کنترل  کند.

هنگامی که داروهای هپاتوتوکسیک یا استروئیدها کنار گذاشته شوند ، این اندام حیاتی نیز خواص درمانی قابل توجهی از خود نشان می دهد.

بنابراین ، زنان اغلب با عوارض جانبی کبدی مرتبط با anavar خسته نمی شوند ، اگرچه برخی از کاربران  ممکن است برای محافظت از  کبد ، مکمل هایی  مانند TUDCA (اسید تائورورسودوکسی کولیک)  استفاده کنند.

اکساندرولون و فشار خون

اکساندرولون باعث کاهش کلسترول HDL می شود ، به طور بالقوه باعث فشار خون بالا و افزایش خطر تصلب شرایین می شود. با این حال ، anavar فشار قلبی عروقی نسبتاً خفیفی را در مقایسه با سایر استروئیدهای آنابولیک تولید می کند.

همچنین  کاربران باید به طور منظم تمرینات قلبی عروقی را همراه با تمرینات با وزنه انجام دهند تا سطح فشار خون پایین بیاید. مکمل امگا ۳ نیز ممکن است با کاهش تری گلیسیریدها به کاهش این گونه فشارها کمک کند. دوزهای ۴ گرم در روز بیماری عروق کرونر را با موفقیت درمان کرده و حوادث مرگ  قلبی را کاهش داده است .( ۲ ).

اکساندرولون و کاهش سطح تستسترون

Anavar همچنین باعث کاهش سطح تستسترونون درون زا (طبیعی) می شود که باعث می شود زنان  سطح انرژی پایین تر ، کاهش باروری ، کاهش میل جنسی و رفاه کلی کمتر بعد از دوره را تجربه کنند.

چنین عوارضی ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد تا سطح تستوسترون درون زا (طبیعی) بهبود یابد. زنان معمولاً فقط ۵ تا ۱۰ درصد تستوسترون در مقایسه با مردان دارند. با این حال تستستورن در زنان نقش مهمی برای اعتماد به نفس ، انرژی ، انگیزه و میل جنسی/رضایت جنسی را دارا میباشد.

دریافت برنامه تمرین و مشاوره

برنامه تمرینی و مکملی
(Visited 113 times, 1 visits today)

بازدیدها: 86

درباره ی داود طاوسی

مربی و تئورسین بدنسازی مشاور تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *