سوالی دارید؟ پشتیبانی سایت در تلگرام

خانه / رژیم های غذایی / رژیم غذایی GM تنها در هفت روز با پیشرفته ترین رژیم پزشکی لاغر شوید!

رژیم غذایی GM تنها در هفت روز با پیشرفته ترین رژیم پزشکی لاغر شوید!

بازدیدها: 8

 

جنرال موتورز کارمندان زیادی دارد و آنها متوجه شده بودند که عده زیادی از این کارمندان از مشکل اضافه وزن رنج می‌بردند. خوب حالا این چه ربطی به یک شرکت اتوموبیل سازی دارد؟

این شرکت برای تربیت نیروی فنی خود هزینه می‌کند و از آن جایی که چاقی عامل شروع بیماری های گوناگون است برای جلوگیری از کارافتادگی کارمندانش برروی ایجاد یک برنامه غذایی سرمایه گذاری کرده اند. این رژیم غذایی اولین بار در سال ۱۹۸۵ میلادی (۱۳۶۴ خورشیدی) در مرکز تحقیقات جان هاپکینز مورد آزمایش قرار گرفت.

جنرال موتورز (GM) رژیم غذایی خود را علاوه بر مردم عادی برای دوستان گیاه خوار هم توسعه داده است.

 

رژیم غذایی gm برنامه هفت روزه مدیریت کاهش وزن است که به طور عمده شامل میوه های انتخاب شده و سبزیجات و مقدار معینی از گوشت است. این یک رژیم غذایی سخت است که به طور عمده متکی بر مواد غذایی ای است که دارای پروتئین، فیبر و کربوهیدرات بالا ؛ و چربی کمتر می باشد. با این حال، این طرح رژیم غذایی می تواند برای رژیم های کاهش وزن سریع ، با کاهش بیش از ۱۰ پوند استفاده شود.

روز اول رژیم غذایی جی – ام :


آماده کردن بدن برای رژیم غذایی gm (روز ۱) :

در اولین روز از رژیم غذایی gm، پیروان تنها مجاز به خوردن میوه اند. این محصولات تازه باید دارای هیچ شکلی از نشاسته، پتاسیم و کربوهیدرات ها، نباشند . مثل موز . دلیل این است که در اولین روز از این برنامه رژیم غذایی، بدن در معرض سم زدایی است . تنها میوه ها و آب می تواند مصرف شود.
افرادی که در حال برنامه ریزی برای شروع رژیم غذایی gm هستند باید غذاهای نشاسته ای مثل سیب زمینی، جو و موز در روز قبل از هفته رژیم خود را، هدف مصرف قرار دهند ، به طوری که این مواد با انرژی کافی خود برای صبح روز بعد در بدن ذخیره شوند . افراد همچنین باید تمرین نوشیدن مقدار زیادی آب را داشته باشند چون در این رژیم آب زیادی از بدن دفع می گردد.
گذشته از آماده کردن بدن برای برنامه رژیم غذایی، فعالیت فیزیکی نیز باید تنظیم شود. تمرینات گرم کردن باید قبل و بعد از رژیم غذایی برای حفظ فرایند منظم متابولیک بدن انجام شود تا احساس خستگی کاهش یابد . از طریق ورزش، سیستم بدن به عوارض جانبی رژیم غذایی gm انعطاف پذیر می شود، و راه را برای سم زدایی و نتایج کاهش وزن هموار می کند .


صبحانه روز اول :
وعده اول غذایی و مهم روز در یک رژیم غذایی gm صبحانه است. یک صبحانه کامل عمدتا میوه هایی مانند هندوانه و خربزه درختی همراه با ۱-۲ لیوان آب را در بر دارد. این میوه ها به راحتی معده را پر، و در همان زمان باعث کاهش ایجاد شیرینی روی دندانها شده و ، در نتیجهمی تواند باعث اجتناب از ولع مصرف برای وعده های غذایی وسوسه انگیز تر مانند پیتزا و ماکارونی گردد.

ناهار روز اول :

ناهار از میوه های آبکی مانند سیب یا هندوانه است. زمان ناهار در ساعت ۱۲:۰۰ ظهر تا ۱:۳۰ بعد از ظهر مشاهده شده است. مصرف یک کاسه سیب یا دو فنجان هندوانه در حال حاضر می تواند معده را پر کند. سایر میوه ها مانند کیوی و انبه و همچنین می تواند استفاده گردد.


شام روز اول :
هنگام شام، پیروان باید به خربزه، کیوی و پرتقال، و همچنین ۱-۲ لیوان آب اکتفا کنند. خربزه می تواند در معده سنگینی ایجاد کند؛ از این رو تنها یک وعده (نیم کاسه) باید به منظور تنگ شدن معده ،در سرشب (نه آخر شب) مصرف شود.وعده های غذایی ظهر و نوشیدنی :

در حالی که نوشیدنی اصلی مجاز برای روز ۱ از رژیم غذایی gm آب است، پیروان نیز ممکن است از آب پرتقال تازه و آب نارگیل در میان وعده ظهر استفاده کنند. آب پرتقال میل شدید به شکلات را از بین
می برد، در حالی که آب نارگیل معده را بقیه روز پر نگه می دارد .
وعده های غذایی ظهر هنوز هم از میوه ها تشکیل شده است، اما در انواع و وعده های مختلف . بنابراین پیروان هنوز هم می تواند در طول زمان کامل وعده های غذایی از کشمش، پرتقال، و اسلایس سیب ،در اواسط صبح استفاده کنند.


نمونه برنامه روز ۱ رژیم غذایی gm

صبحانه (۸:۳۰ تا -۹ )
۱ فنجان سیب کمی خرد شده درشت و ۱-۲ لیوان آب
میان وعده صبح (۱۰:۳۰ -۱۱)
۱ کاسه پاپایا خام و ۱-۲ لیوان آب
ناهار (۱۲:۰۰ – ۳۰: ۱)
۱ کاسه هندوانه و یا خربزه تخم قند (خربزه های خودمون) و ۱-۲ لیوان آب
اسنک بعد از ظهر (۱۶:۰۰-۱۶:۳۰)
۱ پرتقال / لیمو شیرین / میوه چیکو (خارجیه) و ۲ لیوان آب
شب (۱۸:۰۰-۱۸:۳۰)
۱ لیوان آب نارگیل
شام (۲۰:۰۰-۲۱:۰۰)
۱ کاسه خربزه و ۲ لیوان آب

 

————————————————————————————————————————————————————————————————————-

روز دوم رژیم جی ام :


مثل روز اول برنامه کاهش وزن رژیم غذایی gm، روز دوم تنظیمات دیگری از نظر مصرف غذا را برای فرد به دنبال دارد. روز اول برنامه رژیم غذایی فقط میوه ، مورد نیاز این رژیم غذایی سخت است ، در حالی که روز دوم تنها به سبزیجات محدود شده است.
همه نوع از سبزیجات میتواند در روز ۲ از رژیم غذایی gm مصرف شود، و در این محدوده از سبزیجات برگ سبز تا محصولات نشاسته ای قابل استفاده است که این به افزایش مصرف فیبر بدن می انجامد.
در حالی که تنظیم قند از مصرف مواد در روز اول اتفاق افتاده، و در همان زمان پرورش فرآیندهای متابولیک آغاز گردیده است .


آماده کردن بدن برای روز ۲

بر خلاف روز ۱ که در آن پیروان به دلیل عدم مصرف کربوهیدرات و مصرف مداوم مایعاتکمی احساس سرگیجه دارند، در روز ۲ ، بیشتر مواد غذایی ای هست که می تواند به راحتی توسط دستگاه گوارش هضم شود.
برای آماده شدن برای روز دوم از هفته رژیم غذایی، پیروان باید یک شام کامل شامل میوه های سنگین تر مانند خربزه ، به عنوان فیبر مکمل روز بعد مصرف کنند. نوشیدن به اندازه ۱۰ لیوان آب در روز ۱ نیز اثرات خوبی در روز ۲ دارد چرا که پیروان احساس آرامش بیشتری کرده و سهولت رژیم غذایی را ممکن می سازد.
بر خلاف روز یک که در آن میزان مصرفی موز محدود شده است، در روز ۲ همه سبزیجات را می توان خورد، از جمله میوه هایی که دارای نشاسته بالا هستند، مانند سیب زمینی.
این روال نیز انرژی بیشتری را در روز دارد، و پیروان قادر خواهند بود فعالیت های شدید جسمی و ورزش را انجام دهند.صبحانه روز دوم :
روز ۲ از رژیم غذایی gm ممکن است با سیب زمینی بزرگ پخته شده با کمی کره آب شده روی آن شروع شود. این مهم است که برای حفظ سنگینی معده در صبحانه برای نگه داشتن انرژی بدن در بقیه روز از این مواد استفاده کنیم. کسانی که در کشورهای گرمسیری هستند،با این گونه گیاهان یا سیب زمینی ممکن است شکر مصرف کنند که در این رژیم نباید این کار صورت گیرد.

ناهار روزدوم :
در طی ناهار، غذاهایی که می توان مصرف نمود باید سبک تر شود، یعنی شامل سبزیجاتی مثل کاهو، خیار و کلم باشد. شما می توانید روی سالادتان سرکه و یا روغن زیتون بریزید اما مصرف سس مایونز مجاز نیست.شام روز دوم :
شام در روز ۲ ممکن است از دیگر سبزی های تازه مانند بروکلی، مارچوبه، و همچنین کلم، کاهو و خیار تشکیل شود. اثبات می شود چغندر پخته نیز از وعده های غذایی خوب است، اما فقط برای آنها که تمایل دارند که احساس سنگینی (سیری بیشتری) در معده خودشان داشته باشند (به قول خودمون چغندر سنگینتون میکنه)


اسنک ظهر و نوشیدنی روز دوم :
هنگامی که صحبت از تنقلات و نوشیدنی می آید، کارشناسان رژیم غذایی gm توصیه می کنند از سبزیجات مانند کلم آب پز و یا کاهو تازه به منظور حفظ سبکی معده استفاده شود. مصرف آب به طور مداوم باید رعایت شود تا آب از دست داده بدن جبران شود. گوجه فرنگی و گیلاس نیز ممکن است در میان وعده ظهر ، به خصوص در بعد از ظهر، مفید باشند چون آنها قادرند هوس میل به شیرینی را در بدنتان کاهش دهند.


نمونه برنامه رژیم غذایی برای روز ۲ از رژیم غذایی gm


صبحانه (۸:۰۰-۰۹:۰۰)
۱ فنجان سیب زمینی آب پز و ۲ لیوان آب
اواسط صبح (۱۰:۳۰-۱۱:۰۰)
۱ کاسه کلم و یا کاهو قرمز (خام) و ۱-۲ لیوان آب
ناهار (۱۲:۰۰-۰۱:۰۰)
۱ خیار، گوجه فرنگی ۱ و ½چغندر آب پز و ۲ لیوان آب
بعد از ظهر (۱۶:۰۰-۱۷:۰۰)
۲ گوجه فرنگی یا ۱ فنجان گوجه فرنگی+ گیلاس و ۲ لیوان آب
شام (۱۹:۰۰-۲۰:۰۰)
کلم بروکلی آب پز، گل کلم و مارچوبه با نمک و ادویه جات و ترشی جات و ۲ لیوان آب

————————————————————————————————————————————————————————————————————-

روز ســـوم رژیم جی – ام :


در روز ۳، نزدیک به نیمی از راه را از رژیم غذاییGM را پیموده اید. چیزهایی که فقط باید در حال حاضر دریافت کنید آسان تر است.
روز ۱ از رژیم غذایی و تا حدودی، روز ۲ می تواند برای برخی افراد واقعا سخت باشد. در روز ۳ از برنامه کاهش وزن رژیم غذایی GM، پیروان در حال حاضر مجاز به خوردن ترکیبی از میوه ها و سبزیجات هستند.
هیچ محدودیتی از میوه ها و سبزیجات برای مصرف در روز ۳ وجود ندارد، به جز خوردن موز که مجاز نیستید.
پیروان برنامه رژیم غذایی در این روز ممکن است فشار کمتری در برابر این رژیم پیدا کنند و تمایل بیشتری برای ادامه راه داشته باشند، چون آنها در حال حاضر سیستم های خود را با مصرف میوه و سبزیجات در طول دو روز گذشته تنظیم کرده اند. در طول سه روز اول رژیم غذایی GM، مهم است که تنها از محصولات تازه، به عنوان چیزهایی که حاوی ارزش غذایی بیشتر هستند استفاده کنید.
آماده کردن بدن برای روز ۳ :
آماده شدن برای روز ۳ مانند روز ۱ و ۲ سخت نیست، بلکه در واقع راحت تر است چون برای بدن در حال حاضر میوه و سبزیجات استفاده می شود. در بیشتر موارد، افراد در این رژیم سردرد جزئی را تجربه می کنند اما در روز های بعدی چون مجاز به مصرف گوشت می شوند این امر کاهش می یابد. توصیه می شود انجام تمرینات تنفسی را در صبح روز ۳ آغاز کنید. انجام این کار باعث خواهد شد تنش را از روز ۱ و ۲ برطرف کرده ، و آرامش بیشتری را تجربه کنید. در این مرحله، پیروان باید در حال حاضر ۲-۴ پوند از جرم بدنشان را از دست داده باشند.(۱pound = 453.56 grams) فکر کنم میشه تقریباً ۹۰۰ گرم تا ۱/۸۰۰
صبحانه روز سوم :
در روز ۳ ممکن است صبحانه را با یک سیب شروع کنید ، اما کسانی که به دنبال وعده های غذایی سنگین تر هستند می توانند خربزه مصرف کنند. هنگامی که برای صبحانه،هندوانه مصرف می کنید بهتر است که آنها را با دو لیوان آب برای هضم بهتر مکمل کنید .ناهار روز سوم :
رژیم غذایی در روز ۲ می تواند در روز ۳ تکرار شود، اما با تنوع بیشتر… گوجه فرنگی را می توان در سالادی شامل کاهو و خیار وارد کرد اما هنوز هم باید در سالاد فقط روغن زیتون و یا سرکه بریزید.شام روز سوم :
یک وعده از سبزیجات پخته در طول روز سوم شام ایده آلی می شود، و می توان آنها را با دسر میوه مانند سیب و هندوانه ادامه داد.
اسنک ظهر و نوشیدنی روز ۳ رژیم غذایی :
ترکیبی از گوجه فرنگی، سبزی های تازه و میوه های مختلف می تواند در تمام طول روز مصرف گردد. آب میوه های تازه مانند آبمیوه های ترکیبی از انواع توت ها، پرتقال و لیمو ایده آل خواهد بود.
این برای کسانی خوب است که آب آشامیدنی زیاد نمی نوشند ، اگر چه اینها باید به مقدار متناسب مصرف شوند( برای جلوگیری از نفخ معده ) .
آب سبزیجات مثل هویج و گوجه فرنگی هم برای سیر کردن اشتها در برابر تنقلات شیرین بسیار خوب و موثر است .


نمونه طرح روز سوم رژیم غذایی GM :


صبحانه (۸:۰۰-۰۹:۰۰)
۱ سیب و ۱-۲ لیوان آب و یا ۱ فنجان خربزه خرد شده درشت و ۲ لیوان آب
اواسط صبح (۱۰:۰۰-۱۱:۰۰)
۱ کاسه طالبی مخلوط با پاپایا و ۲ لیوان آب
ناهار (۱۲:۰۰-۰۱:۰۰)
۱ کاسه خیار مخلوط، کاهو و گوجه فرنگی با ½ چغندر آب پز و ۲ لیوان آب
بعد از ظهر (۴:۰۰-۱۷:۰۰)
۱ انبه و یاپرتقال رسیده و ۲ لیوان آب
شام (۷:۰۰-۰۸:۰۰)
۱ کاسه گل کلم آب پز، سبزی های تازه و میوه های خام و ۲ لیوان آب

————————————————————————————————————————————————————————————————————-

روز چـــــهـــــــارم رژیم جی – ام :


روز چهارم از برنامه کاهش وزن رژیم غذایی gm پر از شگفتیست . بر خلاف سه روز گذشته که در آن شما تنها مجاز به مصرف میوه ها و سبزیجات بودید، روز ۴ ؛ سه وعده غذایی دور از انتظار ارائه می دهد: موز، شیر و سوپ.
برای فهمیدن کامل برنامه رژیم غذایی gm تا کنون، باید روز ۱ ، روز ۲ و ۳ این مقاله توسط شما خوانده شده باشد .
روز ۴ می تواند بسیار خسته کننده باشد چون در نگاه اول اینها تنها وعده های غذایی مجاز برای مصرف هستند اما به یاد داشته باشید که در حال حاضر بدن شما با این تغییر بزرگ در رژیم غذایی تنظیم شده و مطالب جدید در رژیم غذایی باید به آرامی به رژیم اضافه شود.
در روز ۴ بدن در حال حاضر مقادیر کافی از شیرینی از میوه ها، و فیبر را از همان سبزیجات به دست آورده است. از آنجا که در حال حاضر دارای اشتهای پایدار شده اید، بدن دیگر نمی خواهد به طعم و مزه موز پاسخ گو شد. افرادی که به روز ۴ رسیده اند بیشتر به مایعات تکیه می کنند، و آنها انرژی خود را از شیر و سوپ به دست می آورند.

آماده کردن بدن برای روز چهارم :


آماده شدن برای روز ۴ ساده ترین است. از آنجا که در روز سه وعده غذا مصرف می شود، پیروان نیز ممکن است به همان اندازه خود را مشغول فعالیت های مختلف فیزیکی نمایند . انرژی آنها در حال حاضر برای امروز ذخیره شده است، و آنها می توانند به خوبی فعالیت کرده ، و یا با حوادث مختلفی در اوقات فراغتشان درگیر شوند.
اکثر مردم احساس می کنند که روز ۴ متفاوت است. در این مرحله، نگرش (جریان داشتن زندگی) چیزی است که بیشتر مردم احساس می کنند. در روز ۴ پیروان رژیم غذایی از طریق فرایند سم زدایی طبیعی سموم بدنشان را از بین برده اند، و شاد و مشتاق به انجام فعالیت های فیزیکی هستند.صبحانه روز ۴ رژیم :
بهترین راه برای شروع روز چهارم مصرف موز + یک لیوان شیر گرم است. برخی از پیروان ترجیح می دهند یک کاسه از موز خرد شده در شیر ریخته و مصرف کنند.
شیر بدون چربی باید در تمام طول روز در این مرحله استفاده شود؛ شیر باعث سنگین شدن معده و پرهیز از مواد غیر ضروری (که در رژیم کاهش وزن مفید نیست) می گردد.ناهار روز ۴ رژیم :
ناهار در روز ۴ متشکل از یک کاسه سوپ سبزی است. بیشتر کاسه سوپ از سبزی های مختلف و گیاهان و ادویه جات تشکیل شده است. بهترین سوپ سبزیجات که می تواند در طول ناهار صرف شود شامل سوپ گوجه فرنگی و خورش کلم است، که می توانیم آنها را با طعم دهنده های طبیعی طعم دار کنیم.شام روز ۴ رژیم:
شام در روز ۴ ممکن است از یک وعده سوپ سبزی و یا موز شیک تشکیل شده باشد. اگر پیروان بتوانند از موز شیک چشم پوشی و تمرکز خود را روی سوپ قرار دهند ، این به تنهایی می تواند آنها را کامل تا صبح روز بعد نگه دارید.


اسنک ظهر و نوشیدنی در روز چهارم: در روز ۴، تنها میان وعده ای که توصیه می شود موز و شیر است .


دستور غذاها برای روز ۴ رژیم غذایی gm


دستور غذای سوپ کلم برای روز چهارم

مواد لازم:


کلم ۱ فنجان خرد شده
۱ فنجان کرفس خرد شده
۱ پیاز، خرد کرده
۲ فلفل سبز خرد شده


طرز تهیه :

پیاز ، فلفل، کلم و کرفس را همراه با نمک، فلفل و گیاهان طعم دهنده در آب جوش بریزید . هر چیزی که برای خوش مزه کردن و معطر کردن بکار می رود (تا زمانی که هیچ چربی شاملش نشود) را
می توانید استفاده کنید. و گرم سرو کنید.


دستور العمل موز شیک برای روز ۴


مواد لازم:


۲ موز، قطعه قطعه
۲ لیوان شیر بدون چربی
۲ لیوان یخ خرد شده


طرز تهیه :
همه مواد تشکیل دهنده را در مخلوط کن بریزید و بزنید تا زمانی که مثل خامه زده شده روی محلول کف ایجاد شود . موز چون شیرین است احتیاجی به شکر نیست . این را باید در دو وعده سرو نمایید.

————————————————————————————————————————————————————————————————————-

روز پـــــنــــجـــم رژیم جی – ام :


در روز پنجم از رژیم gm، پیروان رژیم غذایی در حال حاضر مجاز به خوردن گوشت گاو همراه با گوجه فرنگی هستند. در این روز به پروتئین مورد نیاز بدن پرداخته شده است، اما نه به حدی که آنها را با چربی مصرف نمائیم. گوشت گاو در این مورد استفاده می شود زیرا منبع غنی از پروتئین و فیبر است، البته لازم نیست به مقدار زیاد مصرف شود فقط در حدی که هوس و اشتها را پایان بدهد.


آماده سازی خود برای روز پنجم از رژیم غذایی gm

هنگامی که در روز ۴ پیروان رژیم غذایی gm مجاز به مصرف موز، شیر و سوپ هستند ، در روز ۵ آنها فقط می توانند از گوشت گاو و گوجه فرنگی استفاده کنند. از دست دادن اشتهای آنها ادامه خواهد داشت و این مساله در این روز کاملاً احساس می شود، عامل تعجب برانگیز دیگر این است که آنها فقط به حدی می خورند که نیاز دارند (پرخوری های قبل از بین می رود)
با توجه به عدم اشتها برای بسیاری از مواد غذایی، مهم این است که فقط وعده های کوچکی از گوشت گاو در وعده های غذایی داشته باشیم . وعده های بزرگتنها ممکن است اشتها را بیشتر کنند، و این نیز ممکن است برای چند روز آینده ادامه داشته باشد. بنابراین بهتر است برای سرو گوشت گاو آن را با مقادیر خوبی از گوجه فرنگی که باعث تحریک جوانه های چشایی می شود ترکیب کرد.
صبحانه روز ۵ رژیم غذایی :
صبحانه را می توان با گوشت گاو پخته و سوپ شروع کنید. این معده را سنگین و برای مدت زیادی از روز حفظ خواهد کرد. سوپ انرژی لازم را فراهم می کند، در حالی که گوشت منبع پروتئین، آهن و فیبر می باشد . این خوردن گوشت گاو می تواند یک کمی خسته کننده باشد اما ممکن است با گوجه فرنگی خرد شده حالتان بهتر شود.

ناهار روز پنجم :
پتی همبرگر می تواند در طول زمان ناهار همراه با گوجه فرنگی مصرف شود. همبرگر می تواند در چربی بیش از حد پخته یا ​​گریل شده باشد اما نباید ، آن را به عنوان چیزی که حاوی مواد چربی در درون خود است استفاده کنیم . از آنجا که بدن اسید اوریک اضافی تولید خواهد کرد، به نوشیدن چند لیوان اضافی آب و در نتیجه ادرار کردن به طور طبیعی توصیه می شود.شام روز پنجم :
همبرگر باز هم می تواند در وعده ی شام خورده شود، هر چند که متخصصان زنان توصیه می کنند از سوپ گوشت گاو و گوجه فرنگی استفاده شود چرا که بدن احساس انرژی بیشتری
می کند . سوپ همچنین مکمل آب از دست رفته در طول روز می باشد.

اسنک ظهر و نوشیدنی در روز پنجم :
در روز ۵، تنها نوشیدنی مجاز ، مصرف آب است. به این دلیل که به بدن در حال حاضر دوز آب برای سه روز گذشته داده شده است، و آب کمک می کند تا گرگرفتگی در روز ۵ کاهش یابد. نوشیدن تا ۱۴ لیوان آب در این روز ضروریست به طوری که سیستم بدن سم زدایی می شود و می توانید از مواد غذایی غیر ضروری ارائه شده توسط گوشت خلاص شوید.

دستور غذاها برای روز پنجم رژیم غذاییgm :

در زیر چند دستور العمل برای شما زمانی که در روز ۵ رژیم هستید وجود دارد. این دستور العمل ها واقعا آسان است برای آماده سازی خیلی وقت شما را نمی گیرد.

برش گوشت کبابی

مواد لازم:


۱ فنجان نوار شده گوشت گاو
۱ لیمو ترش
نمک و فلفل
گشنیز


طرز تهیه :

گوشت با لیمو، نمک، فلفل و گشنیز را به مدت ۱۰ دقیقه استراحت بدهید. سپس آن را در در یک کوره گرم قرار دهید تا نوارهای گوشت قهوه ای یا طلایی رنگ شود. سپس با گوجه فرنگی خرد شده سرو کنید.
برگر گوشت :

۱و ۱/۸ پوند گوشت گاو
نمک و فلفل


طرز تهیه:

گوشت گاو را با نمک و فلفل استراحت داده و سپس در کوره های داغ قرار دهید. گهگاه گوشت را زیر و رو کنید تا قهوه ای شود . سپس با گوجه فرنگی و خیار سرو کنید.


————————————————————————————————————————————————————————————————————-

روز شـــــشم رژیم جی – ام :


در روز ۶ از رژیم غذایی gm، مواد غذایی نه تنها شامل گوشت گاو هستند، بلکه طیف گسترده ای از سبزیجات را نیز در بر می گیرند. این نیز به عنوان یک روز جشن و یا روز تقلب برای پیروان رژیم غذایی gm به حساب می آید چرا که آنها می توانند تمام گوشت گاو و سبزیجاتی که می خواهند را بخورند. همچنین در این روز بزرگ بدن به آرامی دوباره اشتهای خود را به دست
می آورد اما نه در یک حالت ولع مصرف و فروکتوز،زیرا سبزی های تازه فروکتوز را در خودشان دارند.

به دنبال این رژیم غذایی انتظار می رود که به اندازه ۱۰ پوند دیگر از دست داده باشید. از چند روز گذشته از آنجا که از مصرف میوه ها و سبزی های تازه را در برنامه ی خود قرار دادید
می توانید تفاوت را در پوست خود به وضوح احساس کنید.

آماده شدن برای روز ششم رژیم غذایی :
در روز ۶ بدن در حال حاضر در یک فرایند مداوم از دست دادن چربی اضافی از طریق افزایش فرایند متابولیک بدن است. بنابراین نیاز بیشتری برای استفاده از گوشت گاو برای تامین پروتئین و توسعه عضلانی و استفاده از فیبر سبزیجات به منظور نگه داشتن انرژی بدن در طول روز وجود خواهد داشت. کسانی که در حال حاضر در روز ششم هستند باید از لحظات استفاده کرده و به دنبال فعالیت های پر جنب و جوش باشند.

صبحانه روز ششم:
صبحانه در روز ۶ می تواند با یک کاسه سبزیجات مخلوط شده آغاز شود. این سبزیجات را می توان سرخ کرده یا خورشتی، یا به طوری که آنها را به نیش می کشند استفاده کرد تا بیشتر طعم و مزه داشته باشند. داشتن یک کاسه سوپ سبزی با کتلت گوشت گاو نیز برای این که بتوانید معده را در طول بقیه روز سیر نگه دارید توصیه می شود .ناهار روز ششم:
در طی ناهار، هر نوع از سبزیجات مخلوط شده و گوشت گاو را می توان استفاده کرد. سبک پخت و پزآسیایی از بهترین ها در زمان صرف این غذا است، مثلاً آنها ظروف تختی دارند که در آن این غذاها که به طور عمده از گوشت گاو و سبزیجات است طبخ می شود (فکر کنم منظورش تاس کباب یا غذاهای شبه اون باشه) . کاسه گوشت گاو و کلم بروکلی نیز ممکن استبرای پیروان رژیم غذایی غربی ایده آل باشد، اما سیب زمینی یا نان را شامل نمی شود.
شام رژیم غذایی در روز ششم:
شام ممکن است با سوپ سبزیجات و همبرگر سرو شود، به ویژه هنگامی که پیرو از یک روز طولانی خسته شده است. سوپ باعث روشن کردن حواس و پر کردن دوباره انرژی از دست رفته می شود، در حالی که محتوای گوشت گاو ، پروتئین، آهن و فیبر از دست داده را مجدد به ارمغان می آورد.اسنک ظهر و نوشیدنی روز ۶ ژیم غذاییgm :

گوشت، گوشت گاو و سبزیجات ممکن است در میان وعده خورده شود، اگر چه توصیه می شود سبزی را در اواسط صبح و گوشت گاو را در بعد از ظهر بخورید. دلیل این است که اینگونه اشتها در سطح نرمال تنظیم می شود و بدن آرزوی مواد غذایی دیگر را نخواهد کرد.
آب هنوز هم بهترین نوشیدنی در روز ۶ است. آب عرق از دست رفته را بازسازی کرده و پوست را جوان نگه می دارد. آب نارگیل می تواند در طول بعد از ظهر خورده شود، اما این ممکن است باعث نفخ و از دست دادن اشتها برای شام بشود.

دستور غذاهای روز ششم :

گوشت، گوشت گاو و کباب سبزیجات

مواد لازم:


۱ بروکلی
۱ گوجه فرنگی قرمز رنگ
۱ فلفل زرد
۶ تکه گوشت گاو
۱ پیاز


روش تهیه :
همه سبزیجات را به ۱/۴ و به صورت مورب برش داده و همراه با ۲-۳ تا از تکه های گوشت گاو در چوب کباب کنید. محتویات سیخ را با با کره چرب کرده و با نمک و فلفل در کوره آتش قرار دهید تا گوشت گاو به خوبی بپزد. این غذا را در ۳ وعده سرو کنید.

———————————————————————————————————————–

روز هفتم برنامه جی – ام :

در آخرین روز از برنامه مدیریت کاهش وزن رژیم غذایی GM ، وعده های غذایی متفاوت است. در حالی که گوشت گاو و انواع دیگر گوشت ممکن است مصرف شود، پیروان رژیم غذایی GM در حال حاضر مجاز به خوردن نشاسته در فرم برنج قهوه ای هستند. در همان زمان، رژیم غذایی می تواند به میوه و سبزیجات، که در مقایسه با روز ۱ تا ۳ راحت تر است بازگردد.
در روز ۷، تغییرات قابل توجهی در بدن شما یافت میشود.ظاهر باریک در حال حاضر دیده می شود و احساس مثبتی، به لطف روش مستمر پاکسازی به دلیل گرفتن رژیم غذایی در داخل بدن شما بوجود آمده است. عادات خواب منظم نیز ممکن است در این رژیم متوجه شود شما گردد به طوری که روز قبل زودتر خوابیده و صبح بعد با نشاط و انرژی بیشتری از خواب بر می خیزید.


آماده شدن برای روز ۷ رژیم غذایی GM :


هنگامی آماده شدن برای روز هفتم، استفاده از به میوه های تازه چیده شده مهم است. میوه ها در هر زمان از روز مصرف می شود، از مصرف صبحانه تا تنقلات و شام. سبزیجات ممکن است آب پز و یا خورشتی و همراه با برنج قهوه ای مصرف شود.
برخی از افراد که تمایل به اجتناب از وعده برنج قهوه ای دارند بهتر است که از آن استفاده نمایند زیرا برنج قهوه ای باعث تجدید دوباره جوانه های چشایی بدن می شود و از آن مهمتر این است که استفاده یک یا دو فنجان از آن در جهت حفظ سطوح انرژی و فیبر بالا لازم است.


صبحانه روز هفتم :

یک کاسه برنج قهوه ای می تواند در طول صبحانه سرو شود. بهتر است برنج قهوه ای در صبح به دلیل آن که تمام انرژی و کربوهیدرات مورد نیاز برای بقیه روز را فراهم می کند، مصرف شود. برای کسانی که می خواهند در وعده ناهار برنج بخورند، استفاده از یک تکه پاپایا یا خربزه و پس از آن ۱-۲ لیوان آب خوردن به جای برنج توصیه می گردد.


ناهار روز هفتم :
در موقع ناهار، یک کاسه برنج قهوه ای ممکن است با سبزیجات پخته مانند کلم، کلم بروکلی و مارچوبه مصرف شود. این می تواند یک وعده غذایی خسته کننده باشد. می توان برای ارضای اشتهای خود از یک تکه انبه و هندوانه بهره جست.


شام روز هفتم :
روز ۷ با کاسه دیگری از سبزی و برنج قهوه ای به پایان میرسد. با این حال، بسیاری از پیروان ترجیح می دهند که فقط از سبزیجات استفاده کنند تا به احساس نفخ در شب دچار نشوند.
برنج قهوه ای می تواند برای شام سنگین باشد، بنابراین تا آنجا که ممکن است باید مصرف مایعات افزایش یابد.اسنک ظهر و نوشیدنی روز هفتم :
میان وعده ظهر باید به طور عمده از میوه ها و انواع توت ها تشکیل شود. کشمش به عنوان یک میان وعده بزرگ به خصوص در صبح می تواند مصرف شود، در حالی که توت فرنگی (بدون خامه) ممکن است ایده آل برای بعد از ظهر و پس از شام باشد. آب باید در ۱۰-۱۲ لیوان مصرف شود، اما در همان زمان می توان از آب میوه را می توان در میان وعده ظهر استفاده کرد.

ترجمه شده توسط مهدیس . م

(Visited 8 times, 1 visits today)

درباره ی داود طاوسی

مربی و تئورسین بدنسازی مشاور تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *