سوالی دارید؟ پشتیبانی سایت در تلگرام

خانه / خبر بدنسازی / سمینار تغذیه پیش نیاز دوره مربیگری درجه ۳

سمینار تغذیه پیش نیاز دوره مربیگری درجه ۳

بازدیدها: 12

سمينار تغذيه (پيش نياز مربيگري درجه سه) جمعه پنجم خرداد ساعت ٨:٣٠ در تهران  سراي محله باغ فيض؛ ثبت نام در محل سمينار
@tehranbba

سمینار تغذیه پیش نیاز دوره مربیگری درجه 3

 

 

منبع خبر

http://www.iranbbf.ir

بدنسازی بر ساختن بدن از طریق وزنه زدن و تغذیه تمرکز دارد هدف برای بدنسازان رقابتی افزایش توده عضلانی در فاز حجیم سازی و کاهش چربی بدن در فاز چربی سوزی است. از این رو شما کالری بیشتری در فاز حجیم سازی نسبت به دوره چربی سوزی، مصرف می‌شود.

مطلب روز 

 

تاریخچه بدنسازی

تاريخچه اين ورزش به ۱۸۴ هزار سال قبل از ميلاد مسيح مي رسد .زمانيكه شخصي بنام ميلا كتابي درباره ورزش و وزنه نوشت و در ان خواص اين ورزش را در بيست و يك مورد اعلام كرد . ورزشي پرورش اندام  از سال ۱۹۳۶ اغاز شد زمانيكه براوان ميلر مجله اي بنام يرديسكن انتشار دادند و ۱۰ سال بود فدراسيون پرورش اندام تاسيس گرديد .

اغاز بدنسازي در ايران 

در سال ۱۳۱۸ استاد مارك فورلي در اولين سفري كه به ايران داشت اولين ميله استاندارد وزنه برداري را به ايران اورد و اين اغاز مي شد براي ورزشي وزنه برداري و بدنسازي در ايران .
در سال ۱۹۵۷ ايران ميزبان وزنه برداري شد در اين مسابقات قرار شد يك سري مسابقه پرورشي اندام نيز در ميان شركت كنندگان برگزار شود كه در اين مسابقات مرحوم نامجو توانست مقام اول را كسب كند و حال مي بينيم كه وزنه برداري ايران و قهرمانان ايراني در اين ورزش در اسيا و حتي جهان حرف هاي زيادي براي گفتن دارند .
تا سال ۱۳۲۴ ش. هیچ مسابقهٔ پرورش اندام و یا رقابتی که در آن اندام افراد مورد قضاوت قرار بگیرد، برگزار نشده بود ولی زنده یاد منوچهر مهران اهل مشهد در سال ۱۳۲۲ ش. باشگاه نیرو و راستی را در تهران تاسیس کرد و خود از بنیانگذاران پرورش اندام در ایران گردید وی با توجه به مسئولیتی که داشت رئیس ادارهٔ مسابقات ورزشی تربیت بدنی ایران در سال ۱۳۲۴ ش. اولین مسابقات پرورش اندام را در خیابان لاله زار در تماشاخانهٔ دهقان رسماً برگزار نمود. البته به مدت ۴ سال رقابتها به صورت جدی برگزار نمی‌شدند تا اینکه در سال ۱۳۲۸ ش. مسابقات پرورش اندام در سه رشته قدی و در تهران برگزار شد و نتایج ذیل به دست آمد:
دسته اول : باقریان
دسته دوم : سیرون هامازاسب
دسته سوم : ایلونش

نکته 

اخبار ورزشی ، سمینار ها آزمون ها و دیگر مطالب خبری درج شده در سایت از کانال های معتبر ورزشی و بدنسازی هئیت پروش اندام تهران و فدراسیون پرورش اندام ایران اخذ میگردد لذا جهت هماهنگی بیشتر با فدراسیون در ارتباط باشید 

توجه

مقاله فوق تهیه و ترجمه شده از به روز ترین منابع علمی میباشد

در صورتی که به  پاسخ سوال خود را در این مقاله دست نیافتید

میتوانید از طریق کامنت زیر پست  سوال خود را برای ما مطرح کنید، در سریعترین زمان ممکن تیم بادی پرشیا پاسخ شما را بر اساس اخرین یافته های علمی قرار میدهد

(Visited 15 times, 1 visits today)

درباره ی داود طاوسی

مربی و تئورسین بدنسازی مشاور تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاززدارید ؟ ما آماده پاسخگویی به شما هستیم