سوالی دارید؟ پشتیبانی سایت در تلگرام

خانه / ویتامین ها و مواد معدنی / ويتامين B4 ( آدنین )

ويتامين B4 ( آدنین )

بازدیدها: 228

 ویتامین ب۴(B4) یا آدنین

 

منبع  آدنین  این ویتامین با منابعی که در آنها میتوان ویتامین های (ب ۱) و (ب ۲) را به دست آورد، به تقریب یکسان است.

نقش ویتامین(B4) دربدن آن است که در میان گلبول های سفید خون تعادل ایجاد کرده نگهداری از نیروی بدن را به عهده داشته سلامت انسان را متعهد می گردد. دیگر خواص این ویتامین هنوز به درستی شناخته نشده است.

اسید فولیک، بیوتین یا اسید بانتونیک:

برخی از دانشمندان آن را از گروه ویتامین های (ب) به شمارمی آورند. نقش این ویتامین، تنظیم اعمال نسوج بدن است و کمبودش موجب ناراحتی های کبدی و دستگاه تنفسی و از بین رفتن مواد رنگی مو می شود. این ویتامین را به میزان فراوان می توان در محصولات گیاهی، شلتوک برنج و نسوج حیوانی جستجو کرد.

 

اسید بانتونیک نقش درمانی بسیار موثری در برطرف ساختن ناراحتی های تنفسی و کبدی دارد. . اگر شلتوک برنج رادم کنیم، به حدی که اندکی نیز بجویم و هر روز از این دم کرده مصرف کنیم، موجب خواهد شد که موهای ریخته دگرباره بروید و طاسی مرتفع گردد و موهایی که به رنگ سفید درآمده باردیگر به رنگ نخستین درآید.

 

بدین سان روشن می شود که عقیده ی قدما که می گفتند حرکت های برگشت ناپذیر در بدن انسان از نشانه های پیری محسوب است، عقیده ای استوار نیست. چرا که می توانیم با مصرف کردن دم کردهای شلتوک، در صورتی که به آن مقدار یک قاشق چای خوری جوهر ماست (اسیدلاکتیک) بیفزاییم و به مدت سه تا شش ماه ادامه دهیم، می توانیم تمام این نشانه ها را از میان برداشته، جلوه های جوانی را حتی به پیکر سالمندان بازگردانیم. گفتنی است که مصرف کردن دم کرده شلتوک (پوست برنج) درمان بسیار مناسبی است، برای برطرف کردن التهابات مجاری تنفسی و کبدی و همچنین کمکی است به تندرستی همه جانبه ی انسان های رنجور و سالخورده.

 

برخورداری از سبوس گندم وجو به صورت سوپ نیز باعث خواهد شد که تمام ویتامین های گروه (ب) به بدن برسد و از نیرومندی آن پاسداری کند. چراکه این سوپ را بسیار پر ارزش و مفید می دانند و آن را معجونی برای حفظ جوانی به شمار می آورند.

(Visited 188 times, 1 visits today)

درباره ی داود طاوسی

مربی و تئورسین بدنسازی مشاور تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *