سوالی دارید؟ پشتیبانی سایت در تلگرام

خانه / دوره استروئید / پاکسازی بعد از دوره ، بهترین دستورالعمل

پاکسازی بعد از دوره ، بهترین دستورالعمل

بهترین پروتکل PCT (پاکسازی بعد از دوره )

در زمینه پاکسازی بعد از دوره دکتر مایکل اسکالی یکی از متخصصان برجسته پزشکی در زمینه هورمون درمانی است که دارای دانش تخصصی در زمینه ASIH (هیپوگنادیسم ناشی از استروئیدهای آنابولیک) است.

پس از درمان صدها بیمار ، دکتر اسکالی یک پروتکل PCT پاکسازی بعد از دوره تهیه کرد که در گزارش بالینی برای درمان ۱۹ مرد سالم استفاده شد. همه این مردان به دلیل استفاده از تستوسترون و دکا دورابولین به مدت ۱۲ هفته ، سطح تستوسترونشان  به شدت سرکوب شده بود.

پروتکل زیر ۱۰۰ درصد افراد مرد را با موفقیت درمان کرد و تستوسترون سرم آنها را به سطح طبیعی (در ۴۵ روز) بازگرداند. این امر با توجه به اینکه بدنسازان معمولاً تستوسترون پایین را تا ۴ ماه پس از یک چرخه استروئید تجربه می کنند ، کاملاً یک شاهکار است .

 

  • hCG –  ۲۰۰۰IU یک روز در میان به مدت ۲۰ روز تجویز می شود

  • تاموکسیفن (nolvadex) –  ۲ میلی گرم ۲۰ میلی گرم به مدت ۴۵ روز

  • کلومیفن (کلومید) –  ۲ ۵۰ ۵۰ میلی گرم به مدت ۳۰ روز

 

برنامه درمانی بعد از چرخه فوق باید تهاجمی تلقی شود. بنابراین ، در صورت استفاده از AAS قوی ، ضروری و بسیار موثر است.

با این حال ، در صورت استفاده از استروئیدهای ملایم تر (مانند آناور ، پریموبولان یا تورینابول ) ، سطح تستوسترون ممکن است به طور متوسط کاهش یابد نه اینکه کاملا سرکوب شود.

در این مورد ، هر سه این داروهای PCT که به طور همزمان مصرف می شوند ممکن است ضروری نباشند. در عوض ، یک یا دو مورد از این داروها را می توان با موفقیت زیادی استفاده کرد.

زمانبندی PCT پاکسازی بعد از دوره از نظر اثربخشی آن بسیار مهم است. اگر خیلی زود شروع شود ، ممکن است بی اثر باشد ، زیرا تستوسترون برون زا هنوز در بدن وجود دارد. اگر دیر شروع شود ، بدن قبلاً وارد حالت کاتابولیک شده و علائم خروج از بدن ظاهر می شود.

زمان PCT باید متناسب با نیمه عمر استروئید (های) مصرف شده باشد. اگر کاربران همزمان از AAS متعدد استفاده می کنند ، پس از پاک شدن آخرین ترکیب از بدن ، یعنی کندترین ، باید شروع شود.

در اینجا یک راهنما وجود دارد تا کاربران بدانند چه زمانی PCT خود را شروع کنند:

پاکسازی بعد از دوره ، بهترین دستورالعمل

برنامه تمرینی و مکملی
(Visited 12 times, 1 visits today)

بازدیدها: 20

درباره ی داود طاوسی

مربی و تئورسین بدنسازی مشاور تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *