سوالی دارید؟ پشتیبانی سایت در تلگرام

خانه / هورمون ها / استروئید / Cytadren، aminoglutethimide، آمینوگلوتتیمید، سیتادرن

Cytadren، aminoglutethimide، آمینوگلوتتیمید، سیتادرن

بازدیدها: 146

آمینوگلوتتیمید چیست؟

آمینوگلوتتیمید (Aminoglutethimide) با نام تجاری سیتادرن (Cytadren) یک مهار کننده استروئید آدرنال است که با مسدود کردن تولید انواع هورمون ها، از جمله گلوکوکورتیکوئیدها، مینرالوکورتیکوئیدها، استروژن، آندروژن کار می کند. این دارو برای درمان سندرم کوشینگ در بیماران خاص استفاده می‌شود. آمینوگلوتتیمید در درمان بیماری های که باعث شوند بدن بیش از حد هورمون های خاصی (سندرم کوشینگ) تولید کند استفاده می شود. اطلاعات دارویی: نام علمی: آمینوگلوتتیمید (Aminoglutethimide) نام تجاری: سیتادرن (Cytadren) کلاس درمانی: مهار کننده استروئید سنتز کلاس دارویی: آروماتوز بازدارنده ساختار شیمیایی: [ در حال حاظر دسترس نمی‌باشد ] نکات مهم قبل از مصرف دارو: برای اینکه مطمئن شوید این دارو برای شما بی خطر است٬ در مورد تمامی سابقه ها و حساسیت های خاص به ویژه شرایط زیر٬ پزشکتان را در جریان قرار دهید. یک مصدومیت جدی. عمل جراحی. یک بیماری جدی. مصرف در دوران بارداری و شیردهی: رده بندی بارداری : گروه D این دارو می‌تواند به جنین آسیب برساند و یا باعث نقائصی در هنگام تولد نوزاد شود٬ اگر شما از این دارو استفاده می کنید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید هنوز معلوم نیست که این دارو میتواند به شیر مادر عبور کند و یا به کودک شما آسیب برساند٬ قبل از مصرف این دارو در دوران شیردهی پزشک خود را در جریان قرار دهید . عوارض جانبی جدی: اگر شما پس از مصرف این دارو دچار هر یک از عارضه های زیر شدید٬ سریعا با پزشک خود تماس گرفته و او را در جریان قرار دهید . یک واکنش حساسیتی (از جمله اشکال در تنفس. بسته شدن گلو، تورم لبها، زبان، و یا چهره، یا کهیر). غش یا سرگیجه، به ویژه هنگامی که ایستاده‌اید. عوارض جانبی شایع: سرگیجه، خواب آلودگی، هماهنگی ضعیف. تهوع، استفراغ، و یا از دست دادن اشتها. سردرد. خارش و بثورات پوستی. تداخلات دارویی : قبل از استفاده از این دارو با دکتر خود در مورد تمام نسخه ها و داروهایی که استفاده می کنید ( حتی ویتامین ها، مواد معدنی، داروهای گیاهی و … ) مشورت نمایید.

 (آمینوگلوتیمید) در بدنسازی

Cytadren (آمینوگلوتیمید، نام شیمیایی: ۳- (۴-آمینوفنیل) -۳-اتیل -پیریدین-۲،۶-دیون) یک دارو ضد استروئید است که تولید استروئید تولید شده از کلسترول را متوقف می کند. از نظر بالینی، برای سندرم کوشینگ و سرطان پستان متاستاتیک استفاده می شود. این توسط بدنسازان برای جلوگیری از کورتیزول و مهار استروژن در طول دوره استفاده شده است. این در فرم قرص می آید و به طور انحصاری به صورت خوراکی استفاده می شود.

ساختار شیمیایی aminoglutethimide

تاریخ

Cytadren نام تجاری aminoglutethimide است، که توسط Novartis به بازار آورده است. ‘استروئید گورو’ دن دوچین اولین کسی بود که این دارو را به سمت پیشروی بدنسازی می برد و شایعه ای است که آندریاس مونزر در زمانی که در سال ۱۹۹۶ درگذشت دارو داشت.

آندرواس مونزر استروئیدها

شکل ۲٫ مرگ آندریاس مونزر و cytadren

چگونه کار می کند


Cytadren با انجام دو کار کار می کند:

۱٫ تبدیل کلسترول به حاملنولون را با مهار آنزیم P450scc، که سنتز تمام استروئید های فعالهورمونیک شامل کورتیزول را کاهش می دهد را مسدود می کند . متاسفانه، تنها دوز بالای این دارو این نتیجه را به دست خواهد آورد؛ از این رو، آن همواره توسط بدنسازان مورد آزار قرار گرفته است. دوز مورد نیاز برای نتایج معقول همیشه باعث می شود بچه ها سوء استفاده از دارو را انجام دهند.

۲٫ آنزیم آروماتاز ​​را مسدود می کند. این یک مهار کننده قوی آروماتاز ​​است، اما از لتروزول قوی تر نیست .

کورتیزول و بدن سازی


کورتیزول یک گلوکوکورتیکوئید هورمون استروئید است که در قشر آدرنال تولید می شود. این در پاسخ به ورزش، استرس، و سطح پایین قند خون برای افزایش قند خون منتشر می شود. قرار است که به سوخت و ساز بدن از چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها کمک کند، اما برای بدنسازان همواره این کار را انجام نمی دهد. کورتیزول کاتابولیک است، به این معنی که عضلات شما را شکستن.

Cytadren توسط بدنسازان مورد سوء استفاده قرار می گیرد تا سطح کورتیزول را در بدن کاهش می دهد و باعث از دست دادن عضلات ناشی از کاتابولیسم می شود. برای دستیابی به این نتیجه، باید یک دوز بالا را انجام دهیم، که منجر به سوء استفاده می شود. از لحاظ تئوری، این می تواند به بدنسازان اجازه دهد تمرین طولانی تر، سخت تر و بدون نگرانی در مورد استرس اضافی بر روی بدن از افزایش کورتیزول قرار داده است. اساسا، آنها می توانند فیبرهای عضلانی خود را بیش از رقابت خود از بین ببرند و به آنها مزیت عمده ای بزنند. با این حال، این نکته مهمی است که ما بعدا خواهیم گفت.

یکی دیگر از مزایای سیتاردن، توانایی آن است که به عنوان یک مهار کننده آروماتاز ​​عمل کند که به شدت سرکوب استروژن را ایجاد می کند. این کمک می کند تا وزن آب را کاهش دهد و منجر به یک خشک کن و سخت تر پیش از رقابت. به همین دلیل است که برخی از بدنسازان این دارو را هفته گذشته یا دو هفته قبل از رقابت خود از این دارو استفاده می کنند، اما آنها همیشه برای پیامدهای درازمدت آماده نیستند.

اثرات جانبی


کمبود گزارش های عوارض جانبی مهم در بدنسازان وجود ندارد، به ویژه هنگامی که این دارو در دوز موثر استفاده می شود. عوارض جانبی اصلی که بدنسازان از آن شکایت دارند، “خواب آلودگی و ضعف” در خارج از ورزشگاه هستند. همچنین مشکلات مشترک هنگام بلند کردن وزن های سنگین به طور مرتب گزارش می شود.

سایر عوارض جانبی که با aminoglutethimide رایج هستند:

 • سرماخوردگی
 • افسردگی
 • تهوع / ناراحتی معده
 • مشکلات تیروئید
 • بیماری کبد

با تمام عوارض جانبی بالا، شما فکر می کنید cytadren به اندازه کافی بد است، درست است؟ خوب دوباره فکر کنید، خیلی بدتر از آن چیزی است که فکر می کنید. Cytadren دارای نقص عظیمی است زیرا نتایج موقت است. معنی آنکه هنگامی که شما استفاده از سیتادن را متوقف می کنید، سطوح کورتیزول شما از طریق سقف شلیک می شود و شما شروع به مصرف کورتیزول بسیار بالا می کنید. این بدان معنی است که شما از دست دادن عضلات شما با دارو به دست خواهید آورد. علاوه بر این، آن را یک مهار کننده آروماتاز ​​خودکشی نیست، بنابراین، هنگامی که استفاده از آن متوقف شود، انتظار می رود ستون فقرات در استروژن. این به عوارض جانبی تند و زننده مانند جینکوماتیزا (جوانان عوضی)، فشار خون بالا، کم میل جنسی و مشکلات نعوظ منجر خواهد شد.

به اندازه کافی شنیدید؟ خوب، در اینجا برخی از عوارض جانبی غیرمعمول گزارش شده است پس از قطع مصرف Cytadren گزارش:

 • نشانه های آنفولانزا
 • مشکلات عاطفی
 • کاهش استقامت
 • مشکلات بزرگ در رختخواب
 • تهوع دائمی

این یک داروی قدیمی مدرسه است و هرگز نباید از طرف بچه ها در سال ۲۰۱۵ استفاده شود زیرا امروز مواد مخدر و جایگزین های طبیعی در بازار وجود دارد. Cytadren خطرناک است و نباید در عصر مدرن بدن سازی استفاده شود.

دوزهای


سیتادن نباید در طول دوره درمان پس از عمل (PCT)مورد استفاده قرار گیرد و فقط باید توسط بدنسازان بسیار متخصص مورد آزمایش قرار گیرد.

به عنوان یک AI، دوز معمول ۲۵۰ میلی گرم در روز است که فعالیت آروماتاز ​​را تا ۹۲ درصد کاهش می دهد. این بیش از حد است، بنابراین شما هرگز نمی خواهید مدت زمان طولانی این دارو را اجرا کنید. بعد از اینکه شما از آن استفاده کردید انتظار بازگشت استروژن را دارید.

تعداد کمی از بدنسازان که جرأت کرده اند این دارو قوی را برای مهار کورتیزول اجرا کنند، یک گرم یک روز مصرف می کنند. مجددا، فقط متخصصان بدنسازی که متضرر شده اند باید تلاش کنند از این دارو برای کاهش کورتیزول استفاده کنند. انتظار می رود که پس از قطع مصرف کورتیزول، دوباره بهبود یابد.

نیمه عمر


طبق ادبیات پزشکی، نیمه عمر cytadren به طور متوسط ​​۱٫۶ ساعت +/- ۱۲٫۵ بود. این دارو پس از تزریق خوراکی به سرعت و به طور کامل جذب می شود و پس از جراحی یک دوز خوراکی، در ۴۸ ساعت اول، ادرار به عنوان داروی بدون تغییر در ادرار دفع می شود. یک کسر اضافی به عنوان مشتق N-acetyl وجود دارد.

خطرات مکمل


این روزها، برخی از شرکت ها تلاش می کنند نسخه ای از “مکمل” سیتادن (آمینوگلوتیتیمید) را با استفاده از سیکلو هگزیلامین هیدروکلروتییدید در مکمل هایشان بسازند که یک ایده وحشتناک و خطرناک است.

در اینجا فرمول شیمیایی aminoglutethimide (سیتادرن) و سیکلوهایسیمینگلواتیمید (مکمل) است:

سیتادن: ۳- (۴- آمینوفنیل ) -۳- اتیل -پپریدین-۲،۶-دیون

مکمل ها: ۳- (۴- آمینوفنیل ) -۳- سیکلو هگزیلپپیدیدین-۲،۶-دیون)

اساسا این مکمل های جدید نسخه های مبتنی بر سیکلوکاسترین سیتادن هستند که به عوارض بسیار جدی برای کاربران منجر می شود.

اثرات جانبی Cyclohexylaminoglutethimide پتانسیل:

 • Gynecomastia
 • فشار خون بالا
 • کمبود میل جنسی
 • مشکلات با نعوظ (ED)
 • افزایش سطح کورتیزول
 • افزایش سطح استروژن
 • از دست دادن درایو جنسی
 • از دست دادن سود عضلانی
 • مشکلات تیروئید

Cytadren یک داروی جدی برای بدنسازان پیشرفته است و هرگز نباید به کاربران مبتدی به عنوان ضد استروژن داده شود. این خطرناک و غیر مسئولانه است، پس هشدار داده شود.

انجمن ها

(Visited 196 times, 1 visits today)

درباره ی داود طاوسی

مربی و تئورسین بدنسازی مشاور تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *